YUVAM SİGORTASIAllianz Yuvam Sigortası ile konutunuzu ve dilediğiniz takdirde içindeki eşyalarınızı yangından hırsızlığa veya su baskınına kadar birçok riske karşı güvence altına almanız mümkün.

Size Özel Avantajlar

Ekonomik Fiyatlar; Allianz Yuvam Sigortası ile ayda sadece 19 TL'ye*, evinizi birçok riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Konut sigortası primleri; binanın bulunduğu il ve ilçe, bina yapı tarzı, yaşı, bulunulan kat ve seçilen teminat bedellerine göre belirlenmektedir.

* 19 TL örnek fiyat olup, İstanbul Göztepe semtinde betonarme bir binada ara kat 100 m² bir daire için, 100.000 TL bina, 25.000 TL eşya bedeli üzerinden hesaplanmıştır.

Zengin Asistans Hizmetleri
Her bir teminat için yılda 3 defa, olay başına 100 Euro limitle,
Evinizde oluşabilecek dahili tesisat masrafları
Evinizin elektrik tesisatında oluşabilecek hasarlar
Konut anahtarının kaybı, unutulması veya konutta kilitli kalma durumlarında çilingir hizmeti
Konut camlarının kırılması veya çatlaması sonucu oluşabilecek hasarlarınız teminat altındadır.

Özel İndirim İmkanları;
Peşin ödeme indirimleri
Güvenlik önlemlerinin konutta bulunması durumunda özel indirimler
Birden fazla konutun bir arada sigortalanması durumunda özel indirimler
Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına özel indirimler
Bunların yanı sıra poliçede hasar oluşmaması durumunda hasarsızlık indirimleri ile Yuvam Sigortası'na daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Ürün Detayları

 • Ek Hizmetler

  Konut Mini Onarım Hizmeti
  Poliçe süresi boyunca, sigortalı konutun mobilyalarında / zemininde / döşemelerinde meydana gelebilecek yırtılma, çizilme, çatlama, kopma, delinme, sigara yanığı gibi küçük çaplı hasarların onarımı yılda maksimum 6 adetle sınırlı olmak üzere anlaşmalı kurum tarafından riziko adresinde yapılır.

  Mobilya Mini Hasar Onarımı: Mobilya, koltuk, kanepe, dolap, masa, komodin, büfe, kapı, pencere, laminat, lamine, masif parke, vb. üzerindeki 3 cm çapında ve azami 1 cm derinlikteki vuruk, kopuk, yanık ve delikler, 10 cm uzunluğa kadar çizikler
  Sert Zemin Onarımı: Her tür doğal ve yapay taşlardan mermer, granit, traverten malzemeler üzerindeki; 3 cm çapında ve 1 cm derinliğinde göçük, kopuk ve delikler, 10 cm uzunluğa kadar çizikler
  Döşeme ve Halı Onarımı: (a) Deri ve vinil döşeme kanepe, koltuk, sandalye, büfe, vb. eşyalar üzerindeki 3 cm çapında yırtık, çatlak ve çizikler, (b) Makine halı ve kilimler üzerindeki en fazla 1 cm çapındaki sigara yanıkları
  Leke Çıkarma: Döşeme kumaşları ve halılar üzerindeki en fazla 3 cm çapındaki lekeler

 • Kimler Yararlanabilir ?

  Türkiye sınırları içinde ev sahibi / kiracı olarak ikamet eden kişiler bu üründen yararlanabilir.

 • Nereden Alınabilir ?

  Allianz Yuvam Sigortası yaptırmak için web sitemizden Vuslat Sigorta'ya ulaşabilir danışabilirsiniz.

 • Teminatlar

  Yangın, yıldırım, infilak
  Hırsızlık
  Sel / su baskını
  Deprem
  Dahili su hasarları
  Fırtına
  Dolu
  Kar ağırlığı
  Hava taşıtları çarpması
  Kara taşıtları çarpması
  Yer kayması
  Duman

  Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terörizm riskleri ve poliçe kitapçığında belirtilen daha birçok riski Allianz Yuvam Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

 • Ek Teminatlar

  Ek Teminatlar;
  Allianz Yuvam Sigortası yaptırmak için web sitemizden Vuslat Sigorta'ya ulaşabilir danışabilirsiniz.

  Seçimlik Teminatlar;
  Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Cam Kırılması, Deniz Taşıtları Çarpması

 • Genel Şartlar

  Genel Şartlar
  Sağlık Sigortaları

  Özel Şartlar
  Özel Şartlar için tıklayınız.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  Bina Sigorta Bedeli Nasıl Hesaplanır?
  Bina bedeli belirlenirken Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından belirlenen m² bedelleri dikkate alınır. Poliçede temin edilen risklerden birinin gerçekleşmesiyle binanın oturulamaz hale gelmesi sonucu binanın aynı özelliklerde yeniden yapım maliyeti girilmelidir. Bina yeniden inşa edildiğinde aynı arsa değerine sahip olacağından bina bedeli olarak arsa bedeli girilmemelidir.

  Seçimlik Teminatlar;
  Eşya Sigorta bedeli girilirken, poliçenin yapıldığı tarihte eşyaların yeniden alma maliyeti girilir. Mücevherat bedeli girilirken alış bedeli girilmelidir.

  Cam Kırılması Teminatı Neleri Kapsar ?
  Bir çerçeve ve kaide üzerine monte edilmiş, sabit veya hareketli, dikey ve düz, pencere, kapı camları, aynalar ile duşakabin camları için geçerli olup monte edilmemiş (portatif), yatay, bombeli vb. diğer tüm cam (bombeli dolap camları, yatay sehpa, masa camları vb.) ile her türlü emtea veya eşya niteliğindeki cam mamuller (cam vazolar vb.) teminat haricidir.

  Kira Kaybı Teminatı Sadece Ev Sahipleri İçin Midir ?
  Kira Kaybı teminatından hem ev sahipleri hem de kiracılar faydalanabilir. Kiracıların faydalanabilmesi için kiranın peşin olarak ödenmiş olması gerekmektedir.

  Seçimlik Teminatlar;
  Yangın, infilak, dahili su, duman, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör risklerinin gerçekleşmesi sonucunda sigortalının komşularının bina ve mallarına vereceği zararlar Yangın Mali Mesuliyet teminatı kapsamında poliçede belirtilen limite kadar ödenir.

  Hasarsızlık İndirimi Var Mıdır ?
  Yeni müşteriler %10 indirimle başlar, ilk on iki aylık poliçe süresi sonundaki yenilemede %10; ikinci on iki aylık yenilemede %20; üçüncü on iki aylık yenilemede %30; dördüncü ve sonraki yenilemelerde %35 hasarsızlık indirimi verilir. Ayrıca Hasarsızlık indirimini diğer sigorta şirketlerinden transfer etmek mümkündür.

© 2012-2018 Tüm Hakları Saklıdır. FTC YAZILIM