FİNANSAL SİGORTALAR


Türkiye dahil dünyanın birçok önemli merkezinde bulunan Allianz, finansal sigortalar uzmanları ile en küçük işletmelerden çok uluslu dev şirketlere kadar birçok şirketin talepleri doğrultusunda hizmet vermeye odaklanmıştır. Dünyanın lider sigorta şirketi olarak Allianz müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun ve doğru çözümleri sunmaktadır.

Günümüzün rekabetçi döneminde Allianz Sigorta A.Ş., sorumlulukları gitgide artan yöneticilere, profesyonellere ve kurumlara uygun çeşitli finansal sigortalar çözümleri sağlamaya başlamıştır.

Dünyada ve Türkiye’de hızla artan ve değişen risk faktörlerine bağlı olarak bu alanda hızlı bir şekilde büyüyen Finansal Sigortalar ürünleri bakımından Allianz, olası senaryolara büyük bir dikkat ve detayla yaklaşması ile birlikte global bilgi birikimine ve geniş bir tecrübeye sahip olmasının yanında alanında uzman kadroları ile hizmet vermektedir.

Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve gerek Türkiye’de gerekse de dünyadaki diğer kanun ve mevzuatlardaki değişiklikler kurumların ve profesyonellerin risk ölçütünü değiştirmekte ve şekillendirmektedir.

Risklere özel butik çözümler üreten Allianz Finansal Sigortalar Departmanı ürünleri hakkında özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.


Ürün Detayları

 • I.Yönetici Sorumluluk Sigortası (D&O Insurance)

  Globalleşmenin artması ile birlikte yöneticiler firmaları için birçok değişkeni değerlendirerek değişen yasal düzenlemelere uygun olarak hızlı bir şekilde en iyi kararı vermek zorunda kalmaktadır. Bu süreç içerisinde yöneticileri etkileyen öngörülen veya öngörülemeyen pek çok risk ortaya çıkmaktadır.

  Yönetici Sorumluluk Sigortası Nedir? Neden Önemlidir?
  Allianz, sigorta ettirenin ve bağlı ortaklıklarının, yönetim kurulu üyelerinin ve yöneticilerinin bu zorlu piyasa koşulları altındaki gerçek ya da iddia edilen hataları sebebiyle oluşabilecek zararlar bakımından yöneticilerin yasal olarak ödemekle yükümlü olabileceği tutarlar bakımından teminat sağlayan Yönetici Sorumluluk Sigortası ürününü alanında uzman kadrolarıyla birlikte sunmaktadır.

  Türk Ticaret Kanunun 361 nolu maddesi altında Yönetici Sorumluluk Sigortasına yer verilmesinin de etkisiyle birlikte Yönetici Sorumluluk Sigortasıları en çok talep edilen sigorta ürünlerinden birisi haline gelmiştir.

  Bununla birlikte yöneticilerin maruz kalabileceği savunma masrafları, soruşturma masrafları, kovuşturma masrafları da dahil olmak üzere daha pek çok ek teminat Allianz güvencesi altında sunulmaktadır.

  Allianz Sigorta A.Ş.’nin sağladığı bir diğer büyük avantaj ise Allianz’ın geniş global sigorta ağı sayesinde sadece sigorta ettirenin Türkiye’deki risklerine değil, Türkiye dışındaki lokasyonlarındaki risklerine de söz konusu ülkelerde geçerli kanun ve mevzuatlara uygun olarak sağlayacağı uluslararası sigorta çözümleridir.

 • II.Mesleki Sorumluluk Sigortası (PI Insurance)

  Mesleki Sorumluluk Sigortası, profesyonellerin gerçek ya da iddia edilen mesleki hataları ve ihmalleri nedeniyle doğabilecek üçüncü şahıslar tarafından talep edilen zararları ve sigortalının kanunen ödemekle yükümlü olduğu tutarları teminat altına alan bir sigorta ürünüdür.

  Aşağıdaki meslek grupları başta olmak üzere daha pek çok alanda Allianz Sigorta A.Ş. çözümlerini siz değerli profesyonellere sağlamaktadır:

  Mimarlık ve Mühendislik firmaları,
  Teknoloji şirketleri,
  Orta ve büyük ölçekli Muhasebe büroları,
  Orta ve büyük ölçekli Avukatlık büroları/ avukatlık ortaklıkları,
  Tercüme büroları,
  Telekom şirketleri,
  Medya, Multimedya şirketleri,
  Yönetim danışmanlığı şirketleri,
  Seyahat acenteleri / turizm firmaları
  Çağrı merkezi firmaları,
  Dış kaynak hizmeti sağlayan firmalar,
  Finans kuruluşları

  Proje bazlı Mesleki Sorumluluk Sigortası (Project PI Insurance):
  Son yıllarda, Türkiye’de yerleşik mimarlık ve mühendislik firmalarının gerek Türkiye’de gerekse Türkiye dışında görev aldıkları proje sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Artan yasal ve sözleşmesel sorumluluk paralelinde, söz konusu bu firmaların, sözleşmesel olarak veya projenin yapıldığı / yapılacağı ülkenin ilgili otoriteleri bakımından söz konusu projeye teminat sağlayan bir Mesleki Sorumluluk Sigortasına sahip olmaları mecbur kılınmaktadır.

  Allianz, firmaların projede sağladıkları mesleki hizmetlere yönelik hataları ve ihmalleri nedeniyle doğabilecek üçüncü şahıslar tarafından talep edilebilecek, sigortalıların yasal olarak ödemekle yükümlü olabileceği zararları teminat altına alan bu sigorta ürününü sağlamaktadır.

  Allianz bu alanda söz konusu projeye özel ve projenin ihtiyaçlarını karşılayan nitelikte butik çözümler sunmaktadır.

 • III.Siber Sorumluluk Sigortası (Cyber Liability Insurance)

  Kişisel Güvence Sigortası ile sadece kapkaç değil, evinizin dışında karşılaşabileceğiniz daha birçok riske karşı güvence altındasınız. Başınıza bir kaza geldi, kolunuzu kırdınız. Kişisel Güvence Sigortası'nı hemen yanınızda bulacaksınız.

  Kişisel Güvence Sigortası, kaza sonucu sürekli sakatlık ve tedavi gerektiren hallerde sizi teminat altına alır, kaza sonucu vefat durumundaysa lehtarlarınıza tazminat ödenir.

 • IV.Halka Arz Sigortası (POSI Insurance)

  Üçüncü şahıslara ve mallarına verebileceğiniz zararlar da güvencemiz altında. Çocuğunuz top oynarken komşunuzun camını kırsa... Siz, süpermarkette alışveriş arabanızla birisine zarar verseniz ya da rafları devirseniz... Evinizin balkonundan bir saksı düşüp komşularınıza, yoldan geçenlere veya park halindeki bir araca zarar verse Kişisel Güvence Sigortası'nı yanınızda bulursunuz. Kişisel Güvence Sigortası ile sizin ve birlikte yaşadığınız aile fertlerinizin, üçüncü şahıslara ve mallarına verebilecekleri zararları da bu poliçemizle teminat altına alıyoruz.

 • V.Yatırım Yönetimi Sigortası (IMI)

  Asistans Teminatları ve Limitleri:

  Aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır, Asistans Teminatı Özel Şartlarına tabidir.
  Tıbbi Danışma Hizmeti (7/24 bilgi ve danışma)
  Ambulans Gönderimi (En yakın hastaneye nakil / Yılda 3 defa ücretsiz)
  Hastaneden Hastaneye Nakil (Organizasyon hizmeti / Masraflar sigortalıya ait)
  Şehirlerarası Nakil (Organizasyon hizmeti / Masraflar sigortalıya ait)
  Eve Hemşire Gönderimi (Acil Durumlarda Eve Hemşire Yönlendirilmesi / Yılda 3 kez olay başı maksimum 300 TL)
  Ameliyat Sonrası Bakım (Organizasyon Hizmeti / Masraflar sigortalıya ait)
  Doğum Sonrası Bakım (Organizasyon Hizmeti / Masraflar sigortalıya ait)
  Cenaze Nakli (Organizasyon Hizmeti / Masraflar sigortalıya ait)
  Acil İlaç Gönderimi (Reçeteli, acil ve bulunamayan ilaçların gönderimi / İlaç bedeli sigortalıya ait / Yılda 1 defa gönderim / Asistans firmaya ait)
  Telefonda Diyetisyen Desteği ve Sağlıklı Beslenme Yöntemleri (Bilgi ve organizasyon)
  İndirimli Diş Muayene Hizmeti (Bilgi ve organizasyon)
  Acil Mesajların İletilmesi (Bilgi hattı)
  İndirimli Hizmetler

  Kişisel Güvence Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için sizi Allianz acentelerine bekliyoruz.

 • Genel Şartlar

  Genel Şartları Öğrenmek İçin Tıklayınız.

  Özel Şartları Öğrenmek İçin Tıklayınız.
© 2012-2018 Tüm Hakları Saklıdır. FTC YAZILIM